1. Anasayfa
  2. Renault Araçlar

Renault Yeni Logosu 2024 yılında Tüm araçlarda!

Renault Yeni Logosu 2024 yılında Tüm araçlarda!
Renault yeni logo
0

Renault Yeni Logosuyla güçleniyor! Gelişen ve değişen teknolojiye ayak uydurma çabasında olan her firma, geleceğe daha umutla bakar. Renault yeni logosuyla her zaman olduğu gibi günümüzde gelişimin öncüsü olma yolunda ilerleyerek, logosunu yeniledi.

Renault yeni model araçlarında kullanacağı 9. Renault yeni Logusu neye göre tasarlandı, hangi ayrıntılara dikkat edildi? Gelin hem Renault’un yeni logosuna bakalım, hem de geçmişten günümüze kadar Renault Logolarına bir göz atalım.

Yeni Renault Logosu

Renault yeni Logusu karşımıza ilk olarak Megane E Vision tanıtımında çıktı. Aracın üzerindeki logo, diğer logolardan farklı bir tasarımda sunulmuştu. Bu dönem o araca özel bir çalışma olarak algılansa da Renault bu konu hakkında açıklama yapmaktan imtiyaz etmişti. Fakat, geçtiğimiz dönemlerde konu hakkında resmi bir açıklama yapıldı. Üretime çıktığı günden günümüze kadar 9. Kez logosunu değiştirerek revize eden Renault, bu logosunu 2022 yılından sonra bütün otomobillerinde kullanacağını duyurdu.

İşte Renault’un yeni logosu.

Renault yeni logo 2023
Renault yeni logo

Oldukça modern bir görünüme sahip olduğundan söz edebiliriz. Renault logosunu en son 2015 yılanda güncellemişti. Bu logo karşımıza 6. Yıl sonra çıkan yeni bir kimlik niteliğinde. Yeni logoyla ilgili Tasarım Direktörü Gilles Vidal, resmi bir açıklamada bulundu. 5 Prototype çalışmaya başladıklarını ve oldukça güzel geri dönüşler aldıklarını bildirerek, logonun ilk olarak karşımıza Megane E Vision konsept otomobilinde çıkacağını bildirdi.

Renault yeni logosu için modern bir öze dönüşte diyebiliriz. Çünkü, logo köklerini doğduğu yıllara modernize edilerek geri dönüş. İlk karşımıza çıktığında aklımıza hemen ilk logosu geldi.

Eski Renault Logoları

Renault Eski Logo 2023
Renault Eski Logo

Eski Renault Logoları geçmişten günümüze kadar bu şekilde ulaştı. Her ne kadar ilk çıktığı dönemlerde farklı konsptler kullanılsa da Renault global pazarda yer almaya başladıktan sonra 1972 yılında görmüş olduğunuz logoyla karşımıza çıktı. Bu logo dönemin Toros, Brodway gibi bir çok arabanın üzerinde yer almıştı. Şimdi ki logonun da biraz onu çağrıştırdığını ama daha modernize çizgiler kullandığını düşünüyoruz. Sizler Renault New Logo – Yeni logosunu beğendiniz mi? Görüşlerinize bizlere yorumlar kısmından yazabilirsiniz.

 

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir