1. Anasayfa
 2. Renault Fiyat Listesi
Trendlerdeki Yazı

Renault Zoe 2024 Fiyat Listesi, Teknik Özellikleri ve İnceleme

Renault Zoe 2024 Fiyat Listesi, Teknik Özellikleri ve İnceleme
Renault Zoe 2022 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri
6

Renault Zoe, 2024 yılına değinmeden, bundan yıllar önce benzin ya da motorinin kullanıldığı içten yanmalı bir motor değil de, “Elektrikli” motor kullanılacağını söyleseler tepkimiz belki de “hadi oradan” olurdu.

İlk çıktığı dönemlerde, güzel düşünmüşler dediğimiz otomobilleri git gide artan yakıt fiyatları nedeniyle Renault Zoe sahibi olma yönünde araştırmalar giderek arttı. Renault Zoe ekşi platformunda bile kendisinden fazlasıyla söz ettiriyor.

Peki, Renault Zoe Fiyatı ne kadar? Otomobilin artıları eksileri nelerdir? İşte karşınızda her şeyiyle Renault Zoe 2024 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Renault Zoe 2024 Fiyat Listesi

Renault zoe, 2024 Haziran ayı olarak fiyatı yeniden güncellendi.

Model2024 Ocak Fiyat
(2023MY)
2024 Mart Fiyat
(2023MY)
2024 Nisan Fiyat
(2024MY)
Renault Zoe Intense R1351.352.0001.352.000-

Renault Zoe sıfır fiyatları anahtar teslim şeklinde düzenleniyor. Otomobili yaklaşık 2 saat süreyle tam şarja ulaştırabiliyorsunuz. Ayrıca otomobil üzerinde yakıt bulunmadığı için dışarı egzoz gazı atılmıyor ve çevre dostu bir kullanıcı oluyorsunuz.

Renault Zoe 2024 Teknik Özellikleri

Şüphesiz, en çok merak edilen konuların başında kaputun var. %100 elektrikli olarak karşımıza çıkan Renault Zoe, 80 KW motor gücüyle satışa sunulmaktadır. Renault Zoe kaç Km gider sorusuna da 395 KM olarak yanıt verebiliriz. Bu rakam tabi ki kullanıcılarının tercihlerine göre değişkenlik gösteriyor. Aşırı agrasif kullanımınız, klimayı sürekli açmanız gideceğiniz menzili de kısaltır. Farları açmanız, radyoyu açmanızın bile elektrikten yediğini hatırlatmak isteriz.

Mod B sürüş modu sayesinde şehir içindeki yoğun trafikte ya da yavaş yavaş ilerleyebildiğiniz hafif akıcı trafikte sürüşü kolay kılarak, frenleme yaparken bataryaya ek güç göndererek menzili mümkün olduğunda uzatmaya çalışmışlar.

renault zoe teknik özellikler

Diğer tüm Renault araçlarının fiyat listesini görmek için tıklayınız.

Renault Zoe Alınır mı?

Renault Zoe alınır mı? Belki de en merak ettiğiniz şey, bu konuda bir uzman görüşü. Renault Zoe’nin yakıt masrafı yok, bakım maliyetleri oldukça düşük. Masrafınız yalnızca elektrik olacak. Neden alınmasın? Oldukça konforlu ve donanımlı bir otomobil. Muadillerinin oldukça ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renault Zoe bagaj kaç litre?

Renault Zoe’nin bagajı toplamda 398 LT. Bu rakamın muadillerinin ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renautl Zoe Hızı Nasıl?

Renautl Zoe ‘e ulaşabileceğiniz en yüksek hız 135 km/s. Ayrıca ivmelenmesi de oldukça yüksek

50 KM’yi 4SN, 100 KM’yi 12 saniyede yol alabiliyorsunuz.

Zoe Z.E. Kaç Saatte Şarj Olur?

Şarj süresi karolog rakamlarında 1 saat 15 dakika olarak belirtilse de bu süre hızlı şarj modu. Anlayacağınız bu rakamlara ulaşabilmek için ek masraf yapmanız gerekli. Normal şarj modunda ise Renault Zor ‘yi 2 Saat 15 dakika sürede şarj edebilirsiniz.

DC şarj özelliği ile 50 kW’lik şarj istasyonunda aracınızı yaklaşık 1 saatte (0%-80%) şarj edebilirsiniz 30 dakikalık şarj ile 150 km’lik menzile ulaşabilirsiniz.

22 kW’lik şarj istasyonlarını kullandığınızda ise yaklaşık 1 saatte 120 km’lik sürüş menzili ile yolculuklarınıza devam edebilirsiniz.

Renault ZOE pil kirası ne kadar?

Renault Zor için her hangi bir pil kirası ödemiyorsunuz. Ödediğiniz tek rakam, şarj sonucundaki elektrik faturası. Bu rakamı da kabaca hesap edersek ortalama 40 TL’ye 300 KM yol gittiğinden söz edebiliriz.

Otomobil hakkında aklınıza takılan bir soru varsa, YORUMLAR bölümünden iletirseniz yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Renault Zoe [year] Fiyat Listesi, Teknik Özellikleri ve İnceleme
Renault Zoe 2022
Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (6)

 1. 1 yıl önce

  Renault Zeo elektrikli araç kategorisinde yer alıyor şu an ki tek hedefim elektrikli araç almak favorilerime ekledim.

 2. 1 yıl önce

  Renault Zoe’nin fiyatları oldukça rekabetçi. Hem çevreci olması hem de şık tasarımıyla dikkat çekiyor. Elektrikli araç tercih edenler için ideal bir seçenek.

 3. Pilin ömrü ve değişim ücreti neden yazılmıyor. 10bin dolar dan bahsediliyor 150.000 km ortalama bir ömürden. Böyleyse 100km de zaten 100tl pil maliyeti üzerine elektirik maliyeti olursa dizel arabalar hala çok daha ekonomik kalıyor.

 4. 2 yıl önce

  Pilin ömründen ve değişim ücretinden hiçbir yerde bahsedilmiyor.

 5. Mrb iyi çalışmalar aracın pil değişim ücreti hakkında bilgi alabilir miyim.? Birde araç ne kadar sürede yad km de pil değişimi gerektirir şimdiden teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir