Renault Zoe 2022 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Renault Zoe, 2023 yılına değinmeden, bundan yıllar önce benzin ya da motorinin kullanıldığı içten yanmalı bir motor değil de, “Elektrikli” motor kullanılacağını söyleseler tepkimiz belki de “hadi oradan” olurdu.

İlk çıktığı dönemlerde, güzel düşünmüşler dediğimiz otomobilleri git gide artan yakıt fiyatları nedeniyle Renault Zoe sahibi olma yönünde araştırmalar giderek arttı. Renault Zoe ekşi platformunda bile kendisinden fazlasıyla söz ettiriyor.

Peki, Renault Zoe Fiyatı ne kadar? Otomobilin artıları eksileri nelerdir? İşte karşınızda her şeyiyle Renault Zoe 2023 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Renault Zoe 2023 Fiyat Listesi

Renault zoe, 2023 Haziran ayı olarak fiyatı yeniden güncellendi.

2023 RENAULT ZOE FİYAT LİSTESİ2023 Haziran FİYATI
2023 Renault Zoe Zen 80 kW Z.E. 50 Elektrikli Otomatik834.900 TL
2023 RENAULT ZOE Fiyatları

Renault Zoe sıfır fiyatları anahtar teslim şeklinde düzenleniyor. Otomobili yaklaşık 2 saat süreyle tam şarja ulaştırabiliyorsunuz. Ayrıca otomobil üzerinde yakıt bulunmadığı için dışarı egzoz gazı atılmıyor ve çevre dostu bir kullanıcı oluyorsunuz.

Renault Zoe 2023 Teknik Özellikleri

Şüphesiz, en çok merak edilen konuların başında kaputun var. %100 elektrikli olarak karşımıza çıkan Renault Zoe, 80 KW motor gücüyle satışa sunulmaktadır. Renault Zoe kaç Km gider sorusuna da 395 KM olarak yanıt verebiliriz. Bu rakam tabi ki kullanıcılarının tercihlerine göre değişkenlik gösteriyor. Aşırı agrasif kullanımınız, klimayı sürekli açmanız gideceğiniz menzili de kısaltır. Farları açmanız, radyoyu açmanızın bile elektrikten yediğini hatırlatmak isteriz.

Mod B sürüş modu sayesinde şehir içindeki yoğun trafikte ya da yavaş yavaş ilerleyebildiğiniz hafif akıcı trafikte sürüşü kolay kılarak, frenleme yaparken bataryaya ek güç göndererek menzili mümkün olduğunda uzatmaya çalışmışlar.

renault zoe teknik özellikler

Diğer tüm Renault araçlarının fiyat listesini görmek için tıklayınız.

Renault Zoe Alınır mı?

Renault Zoe alınır mı? Belki de en merak ettiğiniz şey, bu konuda bir uzman görüşü. Renault Zoe’nin yakıt masrafı yok, bakım maliyetleri oldukça düşük. Masrafınız yalnızca elektrik olacak. Neden alınmasın? Oldukça konforlu ve donanımlı bir otomobil. Muadillerinin oldukça ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renault Zoe bagaj kaç litre?

Renault Zoe’nin bagajı toplamda 398 LT. Bu rakamın muadillerinin ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renautl Zoe Hızı Nasıl?

Renautl Zoe ‘e ulaşabileceğiniz en yüksek hız 135 km/s. Ayrıca ivmelenmesi de oldukça yüksek

50 KM’yi 4SN, 100 KM’yi 12 saniyede yol alabiliyorsunuz.

Zoe Z.E. Kaç Saatte Şarj Olur?

Şarj süresi karolog rakamlarında 1 saat 15 dakika olarak belirtilse de bu süre hızlı şarj modu. Anlayacağınız bu rakamlara ulaşabilmek için ek masraf yapmanız gerekli. Normal şarj modunda ise Renault Zor ‘yi 2 Saat 15 dakika sürede şarj edebilirsiniz.

DC şarj özelliği ile 50 kW’lik şarj istasyonunda aracınızı yaklaşık 1 saatte (0%-80%) şarj edebilirsiniz 30 dakikalık şarj ile 150 km’lik menzile ulaşabilirsiniz.

22 kW’lik şarj istasyonlarını kullandığınızda ise yaklaşık 1 saatte 120 km’lik sürüş menzili ile yolculuklarınıza devam edebilirsiniz.

Renault ZOE pil kirası ne kadar?

Renault Zor için her hangi bir pil kirası ödemiyorsunuz. Ödediğiniz tek rakam, şarj sonucundaki elektrik faturası. Bu rakamı da kabaca hesap edersek ortalama 40 TL’ye 300 KM yol gittiğinden söz edebiliriz.

Otomobil hakkında aklınıza takılan bir soru varsa, YORUMLAR bölümünden iletirseniz yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

Renault Zoe 2022 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri
Renault Zoe 2022
Bu gönderiye oy verin!

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Mrb iyi çalışmalar aracın pil değişim ücreti hakkında bilgi alabilir miyim.? Birde araç ne kadar sürede yad km de pil değişimi gerektirir şimdiden teşekkürler.

  2. Pilin ömrü ve değişim ücreti neden yazılmıyor. 10bin dolar dan bahsediliyor 150.000 km ortalama bir ömürden. Böyleyse 100km de zaten 100tl pil maliyeti üzerine elektirik maliyeti olursa dizel arabalar hala çok daha ekonomik kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
Son 24 saatte 100 kişi bu markayı inceledi.