1. Anasayfa
  2. Renault Araçlar

Renault Avantime nostaljik şahaser!

Renault Avantime nostaljik şahaser!
Renault Aventime
0

Renault Avantime Renault’un en özel otomobillerinin başında yer alıyor. İsmi pek duyulmasa da cismi oldukça göz kamaştırıcı. Renault’un 2001 yılında üretime başlayıp 2004 yılında üretimini sonlandırdığı  Avantime nadir bulunan bir otomobil olduğu için kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor.

Renault Avantime satılık otomobil arayışında olan hemen herkes Renault Avantime sahibinden satın alarak bu nadide otomobili kullanmak derdindeler. Peki Aventime’i ne kadar tanıyorsunuz?

Gelin birlikte inceleyelim.

Renault Avantime; Espace’ın kardeşi!

Renault Aventime
Renault Aventime

Renault Avantime kendisini Renault’un yurt dışındaki lokomotifi olarak Renault Espace’ın kardeşi olarak tanımlıyor. Son çıkan kasası değil ama, Espace’ın bir önceki kasasına oldukça benzer bir yapıda olduğundan söz edebiliriz. Renault Avantime ekşi platformları gibi farklı ortamlarda kısmen tanıtılsa da çoğu insan ancak kulaktan dolma yalan yanlış bilgileri paylaşıyor. Ta ki bizler konuyu detaylandırana dek.

Renault Avantime V6 Motor

Renault Avantime V6 Motor opsiyonuyla karşımıza çıkmaktadır. Belki de bu otomobili bu kadar cazip kılan da bu özelliği. Çünkü üzerinde barındırdığı kuvvetli motorlar asfaltı ağlatmanız içten bile değil. Avantime’ı her ne kadar Renault üretse de otomobilin tasarımı Renault tarafından Matra isminde özel bir şirkete yaptırılmıştır. Toplamda 435 tane satışının olması koleksiyoncuların da iştahını kabartıyor. Anlayacağınız oldukça nadir bulunan bir şaherden bahsediyoruz.

Avantime her ne kadar büyük bir görünüşe sahip olsa da 3 kapılı bir otomobil. Ayrıca üstü açılıp oldukça hoş bir görünüme de kavuşulabilmektedir. Otomobilin içinde V6 motorun opsiyonları da şu şekilde,

  • 20L Motor 16-valf benzinli
  • 20L Motor 24-valf V6 benzinli
  • 2L Motor 16-valf dizel

Yabancı kaynaklarda otomobil çok güzel bir şekilde tanıtılmış. Ben de sizlere aktarayım, izleyip fikir sahibi olun.

Bu gönderiye oy verin!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir