Renault Taliant 2024 Fiyat Listesi ve İnceleme
Renault-Taliant-Fiyat-Listesi-ve-Özellikleri
3

Renault Taliant 2024 yılında satış rekorlarıyla sektörü altı Üst eden Symbol’ün yerine piyasaya hızlı bir giriş yapıyor. Renault Taliant fiyatı ne kadar? Renault Taliant kaç hava yastığı var? Taliant hangi segment?Taliant hangi segment? Sıfır Taliant fiyatları ne kadar? Renault Taliant otomatik mi? 2024 Taliant kaç para? Renault Taliant fiyat listesi? 2024 Yeni Renault Taliant fiyat listesi belli oldu mu?

Teknolojik dokunuşlarla bam başka bir yapıya bürünen Renault Taliant’a yönelik herkesin aklında Renault taliant özellikleri, Renault taliant içi ve Renault taliant 2024 Fiyat Listesi gibi sorular yerini aldı.

Bizler de sizleri merak da bırakmadan teknolojik dokunuşlarla başkalaşmayı başaran Renault taliantı inceledik. Renault fiyat listesi 2024 Haziran ayı güncel kampanyalı listesini inceleyebilirsiniz.

Renault Taliant Özellikleri

Renault Taliant Özellikleri açısında yalın tasarımı ve güvenilirlikten ödün vermeyen donanım ekipmanları ile kuşatılarak modernize edilmesi pazardaki boşluğu parselleyerek dolduracağının en önemli kanıtı. Peugeot 301 ‘in firmanın müşteri portföyünü başkalaştırmak adına üretimini durdurma kararı, Citröen’in yetersiz kalması derken Renault dev bir adımla sekmekteki pazar payını büyütmeye hazırlanıyor. Aracı tanımadan önce kelime anlamına değinerek başlayalım.

Renault Taliant ne demek

Renault Taliant ne demek merağı diğer tüm araçlarda olduğu gibi Taliant serisinde de karşımıza çıkıyor. Renault’un yeni aracı ‘Taliant’ ismini, Renault’nun tutarlı ve güçlü uluslararası ürün konumlandırma stratejisi sonucunda ortaya çıkmış. Taliant, kelime anlamı itibariyle başlı başına bir anlam teşkil etmiyor. Fakat bu kelimenin seçilmesinin nedenleri ve farklı çağrışımları da yok değil.

Seçiminin ana amacı, telaffuz kolaylığı sağlaması. Latince benzer kelimede esinti, başarı anlamına gelmektedir.  Ayrıca isim söylenirken, kulaklara Renault’nun dev modeli Talisman’da çağrışıyor. Bunu günümüzdeki otomotiv firmaları sık sık kullanmaya başladı. Benzer örneklerine Citröen’de çokça rastlayabilirsiniz. Taliant modelinin Türkçe telaffuzu “Talyant” olsa da dilimizi “Taylan” olarak geçeceği konusundaki şüphelerimizi de şimdiden aktarmak isteriz.

İsminden sonra biraz da aracın üzerindeki incelemelerimizi yoğunlaştıralım

Renault Taliant Dış Görünüşü

Renault Taliant Fiyat Listesi ve Özellikleri
Renault Taliant Fiyat Listesi ve Özellikleri

Renault Taliant, dış görünüşünün oldukça modern bir kimlikle karşımıza çıktığını söylememiz ona haksızlık olmaz. Renault markasıyla artık neredeyse özdeşleşen C şeklinde farlar, bu modelde de karşımıza çıkıyor. Ön ızgaradaki yer alan krom detay ve tampondaki estetik sis farları her ne kadar B-Sedan kategorisinde olsa da estetiğine önem verildiğin gerekçesi.  Yan görünüşünde artık klasikleşen kapı çıtalarına yer verilmemiş. Onun yerine doğal görünümlü bir bombe var. Bu görünüşün daha estetik durduğundan söz etmek mümkün. Ayrıca her modelde kısmen farklılaşan stoplar bu modelde de modernize edilerek araca özel bir yapıda tasarlanmış.

Renault Taliant İçi

Renault Taliant iç Tasarım
Renault Taliant iç Tasarım

Renault Taliant İçi biraz Stepway’ı andırsa da estetik bir yapıda olduğunu söyleyebiliriz. Taliant’ın iç tasarım detayları, dış tasarımında kullanılan dinamizmle örtüşüyor. Orta konsolda yer alan otomatik klima dizaynı, alt kısımda yer alan tuşlarla oldukça uyumlu bir şekilde tasarlanmış. Konsolun hemen üst kısmında yer alan ve Touch donanımında karşımıza çıkan 8” dokunmatik multimedya ekranı neredeyse bir tablet hissiyatını uyandırıyor. Olduk şık yapıdaki havalandırma ızgaraları ve iç tasarımda yer alan dekoratif malzemeler Taliant’ı B-Sedan segmentinin öncüsü olma yolunda kuvvetli adımlar attırıyor.

Gösterge paneli, gereksiz ayrıntılardan arındırılarak rahat okunabilir yapıya büründürülmüş. Ayrıca benzinli araçlarda LPG opsiyonunu seçen kullanıcılar, tankın doluluk oranını da bu alandan aktif bir şekilde görebiliyor. Yükseklik ve derinlik ayarlaması yapılabilen direksiyon elektrik takviyeli olmasının da etkisiyle sürüş konforunu benzersiz kılıyor.

Arka koltukları ayarlayabildiğiniz gibi, bu segmentte karşımıza çıkan koltuk sehpası ön koltuğu arkasına konumlandırılarak konfor detayını arttırmış. Ayrıca alanının en geniş diz mesafesine sahip olduğu için, arka tarafta oturan yolculara şanslı diyebiliriz.

Araç içinde bolca saklama gözüne yer verilmiş. Arka ve ön kapının panelleri, torpido gözü, arka saklama alanı toplamda 21 LT’lik bir hacim oluşturuyor.

Renault Taliant Teknik Özellikleri

Renault Taliant, Teknik Özellikleri açısından B-Sedan segmentinin standartlarını başkalaştırıp C-Sedan konseptine bürünmüş durumda. İçerisinde ilki USB ve Bluetooth bağlantısı, 2 adet hoparlör ve 3,5 inç TFT ekranlı radyo sistemi en boş olan Joy versiyonunda standart bir şekilde sunuluyor. Ücretsiz olarak kullanıcılara R&Go aplikasyonu indirilerek, ön konsol alanındaki özel bölmeye akıllı telefonunuzu yerleştirip aracın multimedya ekranı edasında da kullanabilirsiniz.

Renault Taliant Joy Özellikleri

Renault Taliant Joy özelliklerini, barındırdığı paketleri ayrıntılı bir şekilde ele alacağız. Renault taliant joy incelememiz sonucunda karşımıza çıkan teknik özellikler şu şekildedir.

Tasarım Açısından

 • Gövde renginde dış dikiz aynası
 • Kumaş koltuk döşemeleri döşeme

Güvenlik Açısından

 • ABS – Anti Blokaj Sistemi: Fren sistemine ek sistem.
 • Cruise Control: Hız sabitlemek için kullanılır
 • Sürücü ve Yolcu tarafında hava yastığı
 • Hareket edince kendini otomatik kilitleyen kapı
 • Acil Fren Destek Sistemi: Önünüzdeki araca kaza yapacak kadar seviyede yaklaştığında sistem otomatik frenleme yaparak hasar oranını minimize eder.
 • Ön ve arka koltuk emniyet kemer ikazı
 • ISOFIX koltuk – Çocuk koltuğunu sabitlemek için
 • Lastik tamir kiti
 • Yokuş kalkış desteği: Rampada kendisini geri kaçırmaz
 • Otomatik yanan far sistemi: Tünele girdiğinizde ya da hava kararınca farlarınız otomatik yanar.

Renault Taliant Touch Teknik Özellikleri

Renault Taliant Touch Teknik Özellikleri 

Tasarım Açısından

 • Gövde renginde dış dikiz aynası
 • Kumaş koltuk döşemeleri döşeme
 • Güvenlik Açısından
 • ABS Sistemi
 • Cruise Control – Hız sabitleyici
 • Sürücü ve yolcu ön hava yastığı
 • Arka park sensörü
 • Ön sis farları
 • Hareket halinde otomatik kilitlenen kapılar
 • Ön yolcu hava yastığı iptal kilidi
 • Otomatik yanma özelliği olan farlar ve otomatik çalışan silecekler
 • Acil fren destek sistemi 
 • Sürücü, yolcu ve arka koltuk emniyet kemer ikazı
 • ISOFIX koltuk – Çocuk koltuğu
 • Lastik tamir kiti
 • Elektronik Denge Programı ve Yokuş Kalkış Desteği (ESPHSA)
 • Halojen ön farlar
 • Led gündüz farları
 • Yan hava yastıkları
 • ** Geri görüş kamerası opsiyoneldir.

Renault Taliant Nerede Üretiliyor

Her ne kadar Renault adı altında piyasaya çıksa da tasarım ve detayları daha çok Datcia’nın imajını andırıyor. Otomotiv Renault’un Romanya’da ki tesislerinde üretilse de ilk kez ülkemizde satışa çıkacaktır.

Renault Taliant Yakıt Tüketimi

Renault Taliant Yakıt Tüketimi konusunda muadillerinin önünde yer almayı başarıyor. Hoş bu zaten Renault’un otomobil tasarımlarında üzerinde çalışma yaptığı ilk detay. Amaç her zaman az yakmasıdır. Renault Taliant şehirler arası 100 KM ‘de 4.8, şehir içi kullanımlarında da 6.1 oranında yakıt tüketmektedir.

Lafı çok fazla uzatmadan bu harika otomobilin fiyat listesine göz atalım.

Renault Taliant Fiyat Listesi 2024 Haziran

Model2024 Ocak Fiyat
(2023MY)
2024 Mart Fiyat
(2023MY)
2024 Nisan Fiyat
(2023MY)
Renault Taliant Joy 1.0 Sce 65 bg881.900--
Renault Taliant Joy 1.0 Turbo X-tronic 90 bg989.000864.900965.000
Renault Taliant Touch 1.0 Turbo X-tronic 90 bg1.053.000914.900-
DonanımOpsiyonFiyat
Joy, TouchMetalik Renk8.500
Joy, TouchYedek Lastik7.500
TouchNavigasyon Paketi (8'' bilgi, eğlence ve navigasyon sistemi, kablosuz Apple CarPlay)10.500
TouchTeknoloji Paketi (Yüksek konsol, elektrikli park freni, eller serbest Renault kart sistemi)21.500
Touch16" Alaya Aluminyum Jantlar14.500

Renault Taliant 2024 Haziran ayı güncel fiyatı, Ayrıca üst bareme takılmadığı için Renault taliant ötv indirimli fiyatında her hangi bir indirim olmamıştır. Ayrıca henüz başlamasa da Renault Taliant 2. el piyasasının da oldukça canlı olacağını düşünmekteyiz. Renault engelli fiyat listesi buradan inceleyebilirsiniz.

Renault Taliant 2024 İncelemesi

Renault Taliant 2024 incelemesinde Renault’un harika videosuyla sizler baş başa bırakıyoruz.

Bu gönderiye oy verin!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 8 ay önce

  Merhaba,Taliant 90 beygir için, hangi kg.da karavan kullanılır.

 2. Renault Taliant sedan severlere göre güzel ama ben hatchback araba kullanan biri olarak sedan sevemedim.

 3. Renault tailant gerçekten güzel bir araba. Özellikle iç tasarımına bayıldım. Zaten Renault severim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir