1. Anasayfa
  2. Arıza Kodları

DF025 Renault hata kodu açılımı nedir?

DF025 Renault hata kodu açılımı nedir?
Renault DF025 hata kodu
1

DF025 Renault hata kodu malesef karşımıza sık sık çıkmaya başladı. Teknik ekibimize yöneltilen dt025 hata kodu nedir, dF025 arıza kodun açılımı, dF025 hata kodunun çözümüne yönelik aydınlatıcı bilgiler aktaracağız.

Renault DF025 hata kodu
Renault DF025 hata kodu

DF025 Renault hata kodu nedir?

Dt025 Renault hata kodunun clip cihazına yansımasındaki temel sorun “Ateşleme sistemi” hatası olduğunu söylemek mümkün. Tabi ki bu sisteminde kendi içinde açılımları mevcut. Bu hata mesajıyla karşılaşmışsanız aracınızın ekranında da Enjeksiyonuzu kontrol ettirin uyarısını görme ihtimaliniz çok yüksek.

DF025 Renault hata kodu çözümleri nelerdir?

Söz konusu arıza ateşlemeyle ilgili olunca aklımıza gelebilecek ilk alternatif şüphesiz ki enjektörler oluyor. Bildiğiniz gibi aracımızda toplam olarak 4 adet enjektör bulunmakta bunların bir ya da daha fazlasının arıza göstermesi durumunda mevcut hata koduyla karşılaşırsınız. Enjektörlerin tanesi şu an yetkili servisler 2000 TL fiyat bandında satılmak la birlikte eğer enjektör arızanız varsa enjektörü tek değil, takım halinde değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Karşımıza çıkabilecek diğer neden; yakıt! Öncelikle şunu bilmenizi isterim ki yakıtınızı mümkün olduğunca sabit bir yerden ve aynı firmadan alın. Karşılaşacağınız sorunlarda muhatap bulma imkânınız çok daha fazla. Yakıtta pislik var ve pompaya sıçrayan bu pislik yüzünden bu uyarıyı da alıyor olabilirsiniz. Bu durumda öncelikle aracınızı yüksek devirde kullanarak basıncı artırıp pisliğin dışarı atılmasını sağlamaya çalışmak mümkün. Bunun dışında da eğer atamıyorsanız yakıt filtresini değiştirmeni gereklidir. Yakıt filtresinin değişim maliyeti aracın türüne göre farklılık gösterse de ortalama olarak 200-300 TL gibi bir rakama halletmeniz mümkün.

Diğer bir ihtimal se ateşleme sistemi üzerinde bulunan kablolar, borular gibi aktarıcı sistemlerde oluşabilecek kaçak ve delikler. Fiziki olarak bunun kontrolünü sizde yapabilirsiniz. Kaputu açın ve aracın üst kısmındaki kabloların girişlerini kontrol ederek yerine tekrar konumlandırmaya çalışın. Bu hareketi yaptığınız zaman “Çıt” diye bir ses duyarsanız bilin ki tamamen yerine oturttunuz, kendinizi tebrik edebilirisiniz.  Eğer borularda bir kaçak tesit ederseniz, eğer gözünüz değişimini kesiyorsa değiştirirsiniz fakat bizler mutlaka uzman birisinin müdahale etmesinin daha önemli olduğunu düşünüyoruz.

DF025 Renault hata kodunu hep birlikte inceledik. Sizin de aktarmak istediğiniz düşünceleriniz ve geçmişte yaşadığınız tecrübeleriniz varsa bizler YORUMLAR bölümünden aktarırsanız yayınlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Fluence dizel otomatik araçta ekran da gelen egzoz emisyonu uyarısı içinde çıkan rampa basınç düzensizliği hatası yakıt sisteminde midir net bir parçayı işaret eder mi.. sorunum sa Vites p de normal olan devirlenme kalkıştan sonra gaz yemeyip ara ara kendine gelip devirleniyor bilgi verebilirsiniz sevinirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir