1. Anasayfa
 2. Engelli Araç Fiyatları

Honda Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran Ayı (GÜNCEL LİSTE) – ÖTV’siz

Honda Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran Ayı (GÜNCEL LİSTE) – ÖTV’siz
Honda Engelli Araç Fiyat Listesi 2023
13

Honda engelli araç fiyatları, 2024 yılı Haziran son yılların gözde markalarından biriside Honda ve özellikle Honda Civic modelleridir. Honda Civic engelli araç fiyatları hakkında en çok aranan modellerden bir tanesi olmuştur.

Peki, Honda Civic engelli araç fiyatları ne kadar oldu, Honda hangi model engelli indirimi, Honda Civic 2024 ÖTV ne kadar, engelli ÖTV indirimi ne kadar olur? Engelli araç fiyatları 2024 hangi araçlar? gibi en sık sorulan sorulara cevap verdik.

2024 İtibari ile güncellenen ÖTV Araç alım limiti olan 1.004.000 TL’ye kadar olan tüm Honda engelli araç fiyat listesini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Sizler için Honda markasının hangi model araçlarında ÖTV muafiyetli indirimler ve güncel fiyat listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Honda fiyat listesi, 2024 Haziran ayı güncel kampanyalı fiyat listesini merak ediyorsanız inceleyebilirsiniz.

Honda Engelli Araç Fiyatları 2024 Haziran

Honda Civic Engelli Araç Fiyat Listesi 2023

Honda Civic Engelli Araç Fiyatları 2024

Honda engelli araç fiyatları, 2024 Honda Civic, modelinde üç farklı paket bulunmaktadır. Premium paket, Elegance paket ve Executice+ olarak inceleyebilirsiniz. Aşağıdaki listelenen fiyatlarda %80 ÖTV indirimi uygulanmış olup, 18 KDV eklenmiştir.

Honda Civic engelli araç fiyat listesi, 2024 5 farklı pakette ÖTV’siz olarak araç satın alınabilmektedir. KDV eklenmiş fiyatlardır. “1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Premium, 1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Elegance ve 1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Executive” Tercih edilebilir modellerdir.

İşte, 2024 Honda Civic engelli araç fiyat listesi.

 • 2024 Honda Civic Sedan 1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Premium: 404.500 TL
 • 2024 Honda Civic Sedan 1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Elegance: 425.100 TL
 • 2024 Honda Civic Sedan 1.5L VTEC Turbo ECO Benzin Otomatik Executive+: 439.500 TL
 • 2024 Honda Civic Sedan 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik Elegance: 447.200 TL
 • 2024 Honda Civic Sedan 1.5L VTEC Turbo Benzin Otomatik Executive+: 468.900 TL
Honda Civic engelli araç fiyat listesi aylık olarak düzenli bir şekilde güncellenmektedir. 1 Haziran 2024 tarihi itibari ile güncellenmiştir.

Honda City Engelli Araç Fiyatları 2024

Honda Engelli Araç Fiyatları [year] [month] Ayı (GÜNCEL LİSTE) - ÖTV'siz

Honda City engelli araç fiyatları, 2024 yılı olarak iki modelinde 2 farklı paket bulunmaktadır. “1.5L VTEC Benzin otomatik Elegance ve 1.5L VTEC Benzin otomatik Executive” seçenekleri mevcuttur. Aşağıdaki güncel fiyat listesi %80 ÖTV muafiyetli ve KDV eklenmiş fiyatlardır.

İşte, 2024 Honda City engelli araç fiyat listesi.

 • 2024 Honda City 1.5L VTEC Benzin otomatik Elegance: 325.900 TL
 • 2024 Honda City 1.5L VTEC Benzin otomatik Executive: 341.700 TL
Honda City engelli araç fiyat listesi aylık olarak düzenli bir şekilde güncellenmektedir. 1 Haziran 2024 tarihi itibari ile güncellenmiştir.

Engelliler İçin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Muafiyeti Nedir?

Otomobillerden; motor hacmi, kullanım amacı, motor tipi ve satış bedeli gibi çeşitli kriterlere göre değişen oranlarda Özel Tüketim Vergisi alınır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, engelliler için ÖTV muafiyeti uygulayıp araçlara kolayca erişebilmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. Bu kapsamda da “Özel Tüketim Vergisi (II) Sayılı Liste Uygulama Tebliği” dikkate alınıyor. Tebliğe göre 2024 yılında engelliler, 450.500 TL’ye kadar olan araçları ÖTV muafiyeti ile satın alabilir.

Engelliler ÖTV Muafiyeti ile Nasıl Araç Alır?

ÖTV muafiyeti ile araç alınabilmesi için engelli bireylerin, engelli sağlık kurulu raporuna sahip olması gerekir. Ancak bu raporlarda aranan bazı şartlar bulunur. Ayrıca engelli birey aracı kendisi kullanacaksa farklı, başkaları kullanacaksa farklı şartlar aranır.

[presto_player id=4939]

 • 00:00 – Başlangıç
 • 05:00 – %90 oranı üzerindeki raporlular
 • 07:45 – Engelli aracını kimler kullanabilir?
 • 08:20 – Gerekli evraklar nelerdir?
 • 09:15 – 18 yaş altı raporlular için araç alımı
 • 11:25 – ÖTV muafiyetli aldığımız otomobili satmak istersek
 • 12:15 – Rapor sahibi vefat ederse, aracın durumu.

Engelli raporunun açıklama kısmında kişinin araç kullanmasına engel olan durumlar bulunduğu belirtilmelidir. Genellikle raporda, kişinin araç kullanabilmesi için otomatik vitese veya tertibata ihtiyaç duyduğu belirtilir. Bu tip bir rapora sahip olan engelli bireyler, araç kullanabileceğini belirten sürücü belgesine de sahip olması durumunda ÖTV muafiyetinden yararlanabilir. Genellikle alt veya üst ekstremite engeli bulunan kişiler bu gruba dahildir.

Aracı kendisi kullanamayacak olan, %90 ve üzeri engel durumuna sahip engelliler için de ÖTV muafiyeti söz konusudur. Ancak bu gruba dahil olan engelliler için süreç, aracı kendisi kullanacak olan engellilere göre biraz daha farklıdır. Genellikle görme engelliler, zihinsel engelliler ve süreğen rahatsızlıklara sahip olan kişiler bu gruba dahildir.

Honda hangi model engelli indirimi?

Honda marka ÖTV muafiyetli bir engelli araç satın almak isteyenler için Honda, Jazz, Civic Sedan ve Honda City modelinin bazı versiyonlarını satışa sunmaktadır.

2023 engelli ÖTV indirimi ne kadar olur?

ÖTV indirimli engelli araç alımlarında uygulanan matrah, 2023 yılında geçerli olmak üzere 450 bin 500 liradan 1.004.000 liraya yükseltildi.

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (13)

Popüler Yorumlar
 1. Honda sever biri olarak engelli raporum çıksa bile bütçem yetmiyor gibi. Honda engelli fiyatları bile çok yüksek olmuş.

Yapılan Yorumlar
 1. 1 yıl önce

  Proje yönetim sistemi sayesinde müteahhidin genel gideri ve karından tasarruf edilmekte, yalnızca kontrollük teşkilatı bütçesi ile yatırım gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler tam zamanlı bir Müşavirlik teşkilatı ile yürütülebileceği gibi, projelerin büyüklüğüne ve bütçesine göre daha ufak yapılanmalar ile de halledilebilmektedir. Ayrıca İşverenin şantiyede kurduğu organizasyonda ihtiyaç duyduğu müşavirlik hizmetleri de verilmektedir.

 2. Honda Civic merakım ilk günden beridir var çok araştırma yapıyorum engelli kategorisinde inşallah raporuma göre alacağım ilk araba.

 3. 1 yıl önce

  Honda engelli araçlarında Honda City modelini Honda Civic den daha çok sevdim ben.

 4. Yardımcı olursanız sevinirim

 5. Engelli Honda Civic almayı düşünüyorum

 6. Merhabalar çocuğumun engeli raporu var hangi araç alabiliriz yardımcı olurmusunuz

 7. Honda engelli araçlarda yıl sonu indirim uygulanır mı acaba ?

 8. Honda sever biri olarak engelli raporum çıksa bile bütçem yetmiyor gibi. Honda engelli fiyatları bile çok yüksek olmuş.

 9. Honda kalitesini çok seviyorum ama engelli fiyatları da çok yüksek geldi bana. Bütçemi aşıyor bakalım artık.

 10. Honda Jazz e:HEV engelli aracını sevdim ama ön kısmı hoşuma gitmedi fiyatı normal ama tipten kaybediyor gibi.

 11. 2 yıl önce

  Honda Civic konfor açısından bayağı iyi. Engelli raporum karşılarsa almayı ilk alacağım arabadır.

 12. Honda civic, ÖTV indirimli almak için % kaç engelli raporu olması gerekli?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir