1. Anasayfa
  2. Renault Fiyat Listesi

Renault Twizy 2024 Fiyat Listesi ve Özellikleri İncelemesi

Renault Twizy 2024 Fiyat Listesi ve Özellikleri İncelemesi
Renault Twizy 2023 Fiyat Listesi ve Özellikleri İncelemesi
1

Renault Twizy 2024 senesinde de isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başarıyor. Renault elektrikli Araba Fiyatları baz alındığında rakam açısından en masumane olan Twizy, 345.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla hayranlarını beliyor.

Elektrikli ulaşımı yeniden tanımlayan bu yeni aracın satışı dışında, Renault Twizy sahibi olma ayrıcalığını yaşayan kullanıcılar, dönem dönem Renault Twizy – Letgo ilanları adı altında onları kiralayarak, meraklı kitlenin bir nebze de otomobili tanımalarına vesile olabiliyorlar.

Kısa bir bilgilendirme yaptığımız Renault Twizy’i biraz daha yakından tanıyalım.

başlangıç fiyatı 345.000 TL
%100 Elektrikli %100 ELEKTRİKLİ
Şarj etmesi kolay ŞARJ ETMESİ KOLAY
Anahtar teslimi teklif ANAHTAR TESLİMİ TEKLİF
Kolay park KOLAY PARK
Sıfır emisyon SIFIR EMİSYON

 

 

Renault Twizy Menzili Ne Kadar? Kaç KM Gider?

  • Belki de onun hakkında merak edilen en büyük soru bu. Toplamda 474 KG ağırlığı olan Twizy, kullanımınıza bağlı olarak ortalama olarak 100 KM menzile sahiptir. Bu yolu yalnızca 3,5 saat süreyle şarj olduktan sonra gidiyor.

Renault Twizy Özellikleri

Renault Twizy özellikleri açısından merak edilen konuların başında yer alır. O küçük tasarımın altında yatan özellikler nelerdir?

  • Renault Twizy 2024 %100 elektrikli bir sistemdir. Şarj edersiniz, şarj süresince de kullanırsınız. İçinde dizey ya da benzinli bir motor bulunmuyor. Anlayacağınız benzinliğe gidip de “depoyu fulle” deme şansınız yok.
  • Her hangi bir vites opsiyonunuz bulunmuyor. Bir ileri ve bir de geri vites bulunmakta.
  • İçinde barındırdığı elektrikli motorlar 0’dan 100 KM hıza 12 saniyede ulaşabilirsiniz. Anlayacağınız çok da yavaş bir otomobilci değil.
  • Twizy kaç beygir? O küçük tasarım, (kW/bg) : 13 (17) gücünde. Yani, !/ Beygir ya da 13 KW. İkisi de aynı hesaba geliyor.
  • Twizy kaç kişilik? Konusunda önde bir ve arka da bir koltuk olduğu için, iki kişinin konforlu bir seyahatinden söz edebiliriz.
  • Twizy nerede üretiliyor? konusunda, yanıt İspanya olarak karşımıza çıkıyor.
  • Renault Twizy boyutlarına geçtiğimizde, tam boyu 2338 MM’dir. Aracın eniyse 1234 MM. Yüksekliği 1454 MM

Ayrıca Renault’un bir diğer elektrikli modeli olan Renault ZOE hakkında bilgi almak isterseniz. Bu linke tıklayabilirsiniz.

Renault Twizy 2023
Renault Twizy 2023
Renault Twizy 2023
Renault Twizy 2023
Renault Twizy 2023
Renault Twizy 2023

Renault Twizy 2024 Ne Kadar?

Renault Twizy ne kadar konusunda yukarıda kısmen temas etmiştik. Aracın anahtar teslim fiyatı ₺296.900

Ödeyeceğiniz bu rakama doğaya yapacağınız katkı da dâhil! Çünkü, Renault Twizy satın alıp kullanmaya başladığınızda dışarıya her hangi bir emisyon yani kirli gaz göndermediği için çevre dostu kullanıcı oluyorsunuz. Ayrıca Renault Kampanyalarını takip ederek, düşük rakamlara sahip olmanın avantajını da yaşayabilirsiniz.

Renault Twizy Ehliyet Gerekiyor mu?

Renault Twizy 2024 için ehliyet gerekiyor mu? Akılları en çok karıştıran soru oldu. Çünkü, ilk çıktığı dönemlerde otomobil değil; motosiklet kategorisinde yer alıyordu. Dolayısıyla da bu aracı kullanmak için A sınıfı ehliyetinizin olması gerekliydi. Fakat daha sonra yapılan güncellemeler kapsamında otomobil sınıfında yer almaya başlandı. Artık, onu kullanmak için normal araç ehliyeti olan “B” sınıfı yeterli olacak.

Daha detaylı bilgiyi Resmi Renault sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Renault Twizy görünümü ne kadar motosiklete benzesede hoş görünüyor. Fiyatı yüksek e elektiriğe de zam gelmiş Renault bunu göz önünde bulundurup fiyatları düşürmesi lazım bence.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir