1. Anasayfa
  2. Kampanyalar

Renault Servis kampanyası 2022

Renault Servis kampanyası 2022
Renault servis kampanyası 2021
1

Renault Servis kampanyası 2024 yılında da klasikleşen Okula dönüş kampanyası eşliğinde başlıyor.  Renault Yetkili Servisleri arasında uygulanacak bu kampanya kapsamında avantajlı indirim oranının dışında, avantajlı ödeme seçenekleri de Renault araç sahiplerini bekliyor.  Renault Servis Fiyatları oluşturulan bu kampanyaların eşliğinde neredeyse dışarıdaki bir sanayi dükkanında ki bakım rakamlarıyla aynı olmaktadır. Bu da haliyle otomobil kullanıcılarının yüzünü güldürmekle birlikte kampanya tarihlerini, avantajlarını sizler için listeledik.

Renault servis kampanyası
Renault servis kampanyası

Renault Servis kampanyası 2024

Renault Servis kampanyası 2024 kapsamında 23 Ağustos – 02 Eylül tarihleri arasında toplamda 6 haftayı kapsayan süreyle Renault Yetkili Servis bakım kampanyası düzenlenecektir. Kampanyanın en cazip kısmı tüm Renault Fix Paketlerine %20 oranında indirim uygulanması. Fix paketlere geniş bir şekilde ilerleyen bölümlerde değineceğiz. Kampanyanın indirim oranı dışında kalan diğer avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz,

  • Tüm Fix Paketler, Aksesuar paketleri ve Mekanik onarımlarda %20 indirim
  • Ücretsiz dezenfeksiyon hizmeti
  • Maximum karta yapacağınız 2 ya da 3 taksite, Renault’ dan +4 taksit hediye!
  • Michelin, Continantel ya da Pirelli marka lastik alırsanız, lastik ebadına göre 750 TL tutarında indirim.

Kampanya koşullarına değindiğimize göre, servis bazında tarafımıza yönlendirilen sık sorulan sorulara değinelim.

Renault Fix paket ne demek?

Renault Fix paket, Renault tarafından tanılandırılmış bütün bakım paketlerini kapsamaktadır. Yağ, yağ filtresi, Hava ve Polen gibi standart bakım parçalarının dışında, Fren balataları, Silecek gibi sık değiştirilen sarf malzemeleri de Fix paket altında değerlendirilir.  Mekanik onarımların birçoğu, Fix paket dışında kalan işlemlerdir. Örneğin, klima borunuz delindiği için klimanın soğutmuyor ve klima borunuz değişmek zorunda kalıyorsa bu onarımın fix paketi bulunmaz.

Kampanyaların bazıları yalnızca Fix paket indirimini kapsasa da bu kampanya tüm bakım onarımları kapsadığı için Fix paket olup olmamasının herhangi bir önemi kalmıyor. Fix paketin bir de multumedia versiyonu bulunur. Aklınıza takılmaması için kısaca ona da değinelim.

Renault multimedya fix paket nedir

Renault multimedya fix paket, otomobilin üzerine sonradan takılan sanayi usulüyle “Double teyp”. Yani büyük ekranlı, dokunmadık sistemin adı. En full olan ICON donanımlarda bunlar sabit olarak gelse de JOY donanımlı küçük ekranlara alternatif olarak kurulan bir sistemdir. Dokunmatik özelliklerin dışında otomatik klima, geri görüş kamerası, navigasyon gibi full donanımın birçok özelliğini içeriğinde kapsar. Satış fiyatı şu anda araç modeline göre değişkenlik göstermekler birlikte 8-10000 TL arasında değişkenlik gösterir. Fix paketlere uygulanan tüm indirimler Renault multimedya fix paket üzerinde de geçerlilik gösterir.

Renault kaç binde bakım yapılır?

Renault araçlara her 20.000 KM ya da 1. Yılda bir, hangisi önce doldurulursa bakım yapılması gereklidir. Örneğin, 3 ayda 20.000 KM yol yapmışsanız bakıma girmeniz gerekir. Fakat 1 yıl geçmesine rağmen halen 4.000 KM yapmışsanız, hatta hiç yol bile yapmazsanız yılı doldurduğu için tekrar bakıma girmeniz gerekecektir. Tabi, burada bazı istisnalar mevcut. Konuyu detaylı olarak Renault bakım periyotları konumuzda inceleyebilirsiniz.

Renault Yetkili Servis hangi yağ kullanılır?

Renault Yetkili servislerinde 1.Ocak.2020 tarihinden önce ELF marka yağ kullanılsa, yapılan anlaşma kapsamına bu tarihten sonra Castrol marka yağ kullanılmaya başlanmıştır.

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Renault servis bakım fiyatları çok yükselmiş, sırf garantisi gitmesin diye zorunlu yaptırıyoruz. Ben eminim ki, garantisi biten kimse gidip de Renault servis bakımını yaptırmıyordur. Doğru sanayi yolunu tutuyordur. Renault servis bakımı ancak şirketler için olur. Şahıslar için piyasaya göre neredeyse 3 katı fiyat.
    Lütfen biraz milleti de düşünüp ona göre vicdanlı fiyatlar yansıtın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir