1. Anasayfa
  2. Renault Fiyat Listesi

Renault Arkana 2024 Fiyat Listesi Teknik Özellikleri İncelemesi

Renault Arkana 2024 Fiyat Listesi Teknik Özellikleri İncelemesi
Renault Arkana 2023 Fiyat Listesi Teknik Özellikleri incelemesi
2

Renault Arkana 2024 tasarlanan hibrid sistemi ile dikkat çekiyor. Bu sistemde 2 farklı elektrik motoru bulunmaktadır. Benzin gücünü buradan alır. Bu durum şehir içerisinde aktif kullanımlarda % 80 oranında elektrik gücünü kullanabilmeyi sağlıyor.

Şimdi Renault Arkana fiyat listesini inceleyelim.

Renault Arkana Fiyat Listesi 2024

Renault Arkana TCe 140 EDC Zen vergiler dahil Almanya satış fiyatı 27 bin 850 Euro olarak açıklandı.

Renault Arkana TCe 140 EDC Intens 30 bin Euro

Renault Arkana TCe 140 EDC RS Line 32.600 Euro’ya satışa çıktı.

E-TECH 145 Hybrid versiyon Intens donanım paketiyle 32.500 Euro’ya satılıyor.

Renault Arkana Tasarımı

Dış Tasarım

Renault Arkana dış özellikleri gösterişli tasarıma ve dinamik çizgileri ile dikkat çekiyor. Ön bölgedeki sportif kanat alanları metal dış kaplaması ve gümüş alaşımı sahip jant alanları ile kusursuzlukta zirveye ulaşmıştır. RS line kaplama modeli bir imza niteliği taşır. Aydınlatma farları oldukça geniş tutulmuş arka bölgedeki stop lambası tasarımı Renault tasarımsal farkına ve duruşuna atıfta bulunulmuştur. Bu modelde aracın yerden yüksekliği arttırılmıştır. SUV modelinin bagaj genişliği daha da artırılarak 513 litreye çıkarılmıştır, eğimli bir tavan yapısı bulunur.

Renault Arkana Fiyat Listesi
Renault Arkana Fiyat Listesi

İç Tasarım

Renault Arkana iç özellikleri konforlu ve kontrol edilebilir bir sürüş deneyimi ile dikkat çekiyor. Koltuk tasarımları deri ve süet karışımı bir malzemeden üretilmiş özel bir ısıtma ve havalandırma sistemi bulunmaktadır. Açılır tavan panel yapısı sürüşü keyifli hale getiriyor. Araç içerisinde kullanılan parlak karbon yapıdaki kırmızı dikiş geçişleri de dikkat çekmektedir. Özel bir ses sistemi sağlayıcısı olan Arkamys’in Oditoryumu eğlenceli bir deneyim de sağlıyor.

Dijital gösterge alanı araç içi fonksiyonları aktif olarak kullanabilmeyi sağlar. 10 inçlik bu panelin yanı sıra kalibre edilebilir dokunmatik ekrana sahip 9 inçlik ekran alanı da bulunmaktadır. Akıllı telefon sistemleri ile senkronize edilebilecek Apple carplay desteği bulunmaktadır.

Trafikte manevra yapmayı ve hız kontrolü sağlamayı destekleyici güvenilir sürüş autonomo bulunur. Acil durumlarda fren yapabilmeyi destekleyici akıllı otomat sistemi kör noktaya algılayarak ikaz da bulunur. Otoyol üzeri şerit takip ayarı herhangi bir durumda şerit dışına çıkıldığında yardımcı olmayı sağlıyor. Sürüş deneyimini konforlu ve güvenli hale getirecek 360 derece oynayabilir kamera sistemi de bulunmaktadır.

Renault Arkana motoru benzinli 1.3 L turbo, benzinli hibrit 1.6 L’dir. 141 beygir ve 12V elektrik motoru bulunuyor. Kalite ve konforun yüksek noktalardan sağlanabileceği bu model 170 kilometre hıza kadar çıkabilen bir kapasite sunuyor. Bu model içerisinde 3 farklı sürüş modu bulunmaktadır. Kişinin ruh haline ve o anlık moduna uyum sağlayacak 8 farklı ortam aydınlatması bulunur.

Bu gönderiye oy verin!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (2)

  1. 2 yıl önce

    selamlar renaultun takipçileri renault arkana yı ilk defa bu sitede gördüm güzel araba inşallah türkiyeyede gelir ben çok begendim

  2. Renault arkana modeli oldukça güzel ama klasik bir arabaya benzettim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir