1. Anasayfa
  2. Arıza Kodları

Fiat Arıza Lambası Anlamları

Fiat Arıza Lambası Anlamları
1

Fiat arıza lambası anlamlarını incelediğimiz içerik ile karşınızdayız. Bu yazıda Fiat markalı otomobil modellerinin birçoğunda yer alan ikaz lambalarının anlamları otomobil sahipleri tarafından en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Fiat Egea, Linea, Punto ve Doblo gibi araçlarda sürücülerin karşısına çıkan işaretlerin anlamlarını bu yazımızda derledik. Arıza lambası anlamları otomobillerde meydana gelebilecek olası problemlere karşı otomobil sürücüsünü uyarıyor. Peki, Fiat ikaz lambası anlamları neler ve hangi gösterge hangi anlama geliyor?

Otomobil sahipleri sahipleri ekseriyetle de yeni otomobil kullanmaya başlayan acemi sürücüler, zaman zaman arıza lambalarının yanıp söndüğünü görüyorlar. Fiat arıza lambası anlamları hakkında bilgi sahibi olmayan sürücüler ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu sebeple en çok tercih edilen method ya birini arayıp sormak ya da internet üzerinden araştırma yapmak oluyor.

Fiat Engelli Araç Fiyatlarına ulaşmak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Fiat Arıza Lambası ve Anlamları

kar tanesi Kar Tanesi: Yolda muhtemel olan buzlanmaya karşı uyarır. Bu uyarı hava sıcaklığı belli bir düzeyin altına düştüğünde otomatik olarak ortaya çıkar.

park sensörüPark Sensörü Arızası: Fiat markalı otomobilin park sensöründe herhangi bir problem meydana geldiğinde otomatik olarak yanar.

Fiat Arıza Lambası AnlamlarıLastik Basıncı Kontrolü Arızası: Bu gösterge yandığı zaman aracın lastik basıncı kontrol edilmelidir. Bu ihtiyaca yönelik olarak otomatik bir uyarı verir.

Fiat Arıza Lambası AnlamlarıKapı, Bagaj Ya Da Kaput Açık Göstergesi: Bu gösterge otomobilinizdeki kapının, bagajın ya da kaputun açık unutulması durumunda sürücüyü uyarmak için otomatik olarak yanar.

Fiat Arıza Lambası AnlamlarıYakıt Rezervi: Bu göstergenin yanma sebebi yakıtın azalmasından kaynaklanmaktadır Yakıt miktarının artırılmasına yöneliktir.

Fiat Arıza Lambası AnlamlarıHava Yastığı Arızası: Kaza anında ve çarpma durumlarında hava yastığı büyük önem arz eder. Eğer hava yastığında herhangi bir problem bulunuyorsa bu gösterge yanıp sönemeye başlar. Hava yastığı arızasını sürücüye bildirmeye yönelik bir göstergedir.

ENJEKSIYON SİSTEMİ ARIZASIEnjeksiyon Sistemi Arızası: Aracın enjeksiyon sisteminde meydana gelen bir probleme yönelik yanan bir göstergedir.

vites kutusu arızası Vites Kutusu Arızası: Otomobilin vites kutusunda herhangi bir arıza meydana geldiğinde bu gösterge sürücüyü uyarmak için yanar.

Motor Soğutma Sıvısı GöstergesiMotor Soğutma Sıvısı Göstergesi: Motor soğutma sıvısı sıcaklığının yüksek olduğu durumlarda yana bir göstergedir. Motoru soğutma amacıyla kullanılan sıvının sıcaklık derecesi yükseldiğinde yanıp sönmeye başlar. Büyük önem arz eden bir göstergedir.

Isıtma Bujileri DevredeIsıtma Bujileri Devrede: Arıza lambaları arasında yanması durumunda çok önemli bir soruna işaret eden göstergelerden bir tanesidir. Isıtma bujilerinin devreye girdiğini sürücüye bildirir.

fren balataları aşınmışFren Balataları Aşınmış: Meydana gelebilecek olası kazaları engellemek için oluşturulan bir göstergedir. Bu gösterge fren balatalarında aşınma olduğunu gösterir. Ani olarak frene basılması gereken durumlarda balataların düzgün çalışmaması kaza yapılmasına neden olabilir. Bu sebeple fren balatalarının aşınması durumunda muhakkak yenisi ile değiştirilmesi gerekir.

genel arızaGenel Arıza: Otomobil içinde ve dışında meydana gelen birden çok problemi bildiren genel bir arıza göstergesidir.

araç koruma sistemi arızasıAraç Koruma Sistemi Arızası: Bu gösterge otomobilde bulunan koruma sisteminin doğru bir şekilde çalışmadığı zaman yanar.

Dizel Filtresinde Su VarDizel Filtresinde Su Var: Yağmur, kar ve benzeri durumlarda ya da arabanın yıkanması sonrasında dizel filtresine su kaçabilir. Dizel filtresine su kaçması haline bu işaret lambası yanmaya başlar.

dış lamba arızasıDış Lamba Arızası: Otomobilin dış kısmında yer alan lambalar ile ilgili bir problem olduğuna işaret eder.

düşük motor yağıDüşük Motor Yağı Basıncı: Bu gösterge otomobilin motor yağının basıncının düşmesi durumunda yanmaya başlar. Motor yağı basıncı optimum seviyeye geldiğinde söner.

Düşük Motor Yağı SeviyesiDüşük Motor Yağı Seviyesi: Motorun çalışması için gerekli olan yağ seviyesinde bir azalma meydana geldiğinde bu gösterge yanar. Motor yağı seviyesi optimum seviyeye çıkarıldığında söner.

Düşük fren hidroliği seviyesiDüşük Fren Hidroliği: Frenin hidroliğinin düşük seviyede olduğu anlamına gelen bir göstergedir.

düşük aküDüşük Akü Şarjı: Otomobilin elektrik sisteminin merkezi olan akünün şarjının azaldığı anlamına gelen bir göstergedir.

Bu gönderiye oy verin!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. 2 yıl önce

    Fiat arıza lambaları tam bir baş belası, serviste yaptırmak istedim. Dünyanın parasını istediler, elektronikçi bir ustaya götürdüm 5 dakika sürmeden hemen yaptı.

    Servis gerçekten çok pahalı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir