1. Anasayfa
  2. Diğer Araçlar

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022
0

SUV sınıfı otomobiller arazi seyahatleri ve şehir içi ulaşım için en ideal seçimdir. En iyi SUV araçlar gerek dünya genelinde gerekse ülkemizde oldukça sık bir şekilde tercih ediliyor. SUV araçlar en çok dört çeker olma özellikleriyle dikkat çekiyorlar. SUV araçlar 2020 yılında olduğu gibi 2021 yılında da pek çok üretici tarafından satışa sunuldu. 2021 yılında piyasada olan en iyi suv araçlar hakkında bilgi sahibi olmak için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

2021 senesinde satın almayı tercih edebileceğiniz bir çok alternatif SUV araç modeli bulunuyor. Bu modellerden bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olanı seçebilirsiniz.

 

Honda CR-V 

Honda CR-V kendi sınıfı içerisinde en fazla satış yapan model. En iyi SUV araçlar hakkında biraz araştırma yaptıysanız bu modeli duymamış olmanız imkansız. Honda CR-V 7 geçen seneki tasarımına göre daha iyi bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu model sürücüye ilk bakışta güvenlik sunacağı hedefiyle piyasaya sürüldü. Geçen sene çıkarılmış olan modelinde yalnızca benzinli motor bulunuyordu. Bu sene çıkan modelde ekstra olarak hibrit motor alternatifinin eklendiğini görüyoruz. 

Honda CR-V Artıları: Çağdaş tasarım, kararlı sürüş, Uygun bir hal aldığında 3,5 tona kadar çekme kapasitesi.

Honda CR-V Eksileri: Etkileyiciliği bulunmayan yakıt ekonomi politikası, Bagaj boyutunun küçüklüğü, Eğlence alt menülerindeki karmaşık ve kompleks bilgiler.

En iyi SUV araçlar

Land Rover Defender

Land Rover Defender ikonikleşmiş bir SUV modelidir. Geçen sene piyasa çıktığında yurt dışı pazarlarında büyük sükse yaptığını söyleyebiliriz. Bu yılki modelde bazı güncellemeler getirilmiş. Bu yeni çıkan haliyle eskisinden çok daha iyi. Gerek eşsiz tasarımı gerekse kullanılan malzemenin kalitesiyle üst sınıf bir suv modeli olduğunu belli ediyor. Bu yeni haliyle tam olarak üretiliş amacına hizmet ediyor.

Land Rover Defender Artıları: Geniş tekrar yapılandırmaya imkan veren orta konsol. Akıllı saklama bölmeleri. Kolay bir şekilde katlanabilen arka koltuklar. Daha geniş bir SUV modeline yakışan büyük bagaj kapasitesi. 

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022

Volvo XC40

Volvo XC40 Suv modelleri arasında elektrikli olmasıyla dikkat çekiyor. Zor arazi koşullarına rağmen aracı kullanan sürücü ile başarılı bir ikili olmayı başarıyor. Bu modelde tercih edebileceğiniz zengin renk seçenekleri mevcut. Ancak Volvo’nun XC40 modeli günlük kullanıma uygun bir model. İçerisinde çöplerinizi atabilmeniz için minik bir çöp kutusu bulunuyor. Torpido bölmesinde ise çanta askısına benzer küçük hoş bir detay bulunuyor. Bu gibi ince detaylar sürücülerin bu modeli tercih etme ihtimalini artırıyor.

Artıları: Orta ve üst düzey döşemeleri mevcut. Bu döşemeler inandırıcı bir biçimde lüks detaylara sahip. Aracın gelişmiş sürüş dinamikleri bulunuyor. İç mekan diğer modellere göre oldukça rahat.

Eksileri: Diğer SUV modelleri incelendiğinde bu modelin bagaj kapasitesi biraz düşük. Ayrıca performanslı turbo motor maalesef temel modellerde bulunmuyor.

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022

Volvo XC60

Volvo XC60 Diğer lüks SUV modellerinden bir tanesi. Bu otomobil hem dışarıdan hem de içeriden lüks izlenimi yaratıyor. XC60 modeli oldukça geniş bir yükseltme listesine sahip. Bundan dolayı Volvo XC60 aracınızı kendinize göre dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz. Bazı kullanıcılar bu model ile seyahat ederken kaldırım zeminlerinin rahatsızlık verdiğini söylüyor. Ancak modeldeki diğer lüks özellikler sayesinde bu eksi özelliği görmezden gelebilirsiniz. Volvo’nun bir sonraki yıllarda bu problemi çözeceği tahmin ediliyor.

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022

Nissan QASHQAI 

Nissan QASHQAI, giriş seviye bir SUV araç. Tüm dünyada olduğu gibi bu model ülkemizde de yoğun ilgi görüyor. Bu ilginin sebeplerinden biri de dolgun fiyatı. Teknik özelliklerini incelediğimizde Nissan QASHQAI için orta seviye bir model diyebiliriz. Fiyatını göz önüne aldığımızda sunmuş olduğu performans oldukça iyi. Bu performans da onu en iyi SUV araçlar listesine sokmayı başarıyor. 

En İyi Suv Araçlar Hangileri? 2022

Suv Araçlarda Fiyat Performans Kriterleri

Suv araçlar popülaritesini ilk kez 2019 yılında kazandı. Öyle ki SUV araçlar dünya çapında tüm otomobillerin %40’ını geçti. Böylece en iyi SUV araçlar yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Dünya üzerinde şu an 200 milyonu aşkın sayıda suv araç bulunuyor. Bunların büyük bir kısmı aktif olarak şehir içi ulaşımda mevcut. İngiltere’de SUV araçların total otomobil satışlarına göre hissesi son 10 yılda iki kat artış gösterdi.

Renault Captur 2021 Fiyat Listesi ve Özellikleri için tıklayın.

Bu gönderiye oy verin!

İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir