Renault Zoe 2021 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Renault Zoe 2021 yılına değinmeden, nundan yıllar önce benzin ya da motorinin kullanıldığı içten yanmalı bir motor değil de, “Elektrikli” motor kullanılacağını söyleseler tepkimiz belki de “hadi oradan” olurdu.

İlk çıktığı dönemlerde, güzel düşünmüşler dediğimiz otomobilleri git gide artan yakıt fiyatları nedeniyle Renault Zoe sahibi olma yönünde araştırmalar giderek arttı. Renault Zoe ekşi platformunda bile kendisinden fazlasıyla söz ettiriyor.

Peki, Renault Zoe Fiyatı ne kadar? Otomobilin artıları eksileri nelerdir? İşte karşınızda her şeyiyle Renault Zoe 2021 Fiyat Listesi ve Teknik Özellikleri

Renault Zoe 2021 Teknik Özellikleri

Şüphesiz, en çok merak edilen konuların başında kaputun var. %100 elektrikli olarak karşımıza çıkan Renault Zoe, 80 KW motor gücüyle satışa sunulmaktadır. Renault Zoe kaç Km gider sorusuna da 395 KM olarak yanıt verebiliriz. Bu rakam tabi ki kullanıcılarının tercihlerine göre değişkenlik gösteriyor. Aşırı agrasif kullanımınız, klimayı sürekli açmanız gideceğiniz menzili de kısaltır. Farları açmanız, radyoyu açmanızın bile elektrikten yediğini hatırlatmak isteriz.

Mod B sürüş modu sayesinde şehir içindeki yoğun trafikte ya da yavaş yavaş ilerleyebildiğiniz hafif akıcı trafikte sürüşü kolay kılarak, frenleme yaparken bataryaya ek güç göndererek menzili mümkün olduğunda uzatmaya çalışmışlar.

Renault Zoe 2021 Fiyat Listesi

Renault Zoe 2021 yılında ₺370.900 TL ‘den başlayan rakamlarla satışa sunulmaktadır. Renault zor sıfır fiyatları anahtar teslim şeklinde düzenleniyor. Otomobili yaklaşık 2 saat süreyle tam şarja ulaştırabiliyorsunuz. Bu nedenle uzun yola çıkmanız durumunda mola sürenizin epey fazla olacağını hatırlatmak isteriz. Ayrıca otomobil üzerinde yakıt bulunmadığı için dışarı egzoz gazı atılmıyor ve çevre dostu bir kullanıcı oluyorsunuz.

Renault Zoe 2021
Renault Zoe 2021

Renault Zoe Alınır mı?

Renault Zoe alınır mı? Belki de en merak ettiğiniz şey, bu konuda bir uzman görüşü. Renault Zoe’nin yakıt masrafı yok, bakım maliyetleri oldukça düşük. Masrafınız yalnızca elektrik olacak. Neden alınmasın? Oldukça konforlu ve donanımlı bir otomobil. Muadillerinin oldukça ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renault Zoe bagaj kaç litre?

Renault Zoe’nin bagajı toplamda 398 LT. Bu rakamın muadillerinin ilerisinde olduğundan rahatlıkla söz edebiliriz.

Renautl Zoe Hızı Nasıl?

Renautl Zoe ‘e ulaşabileceğiniz en yüksek hız 135 km/s. Ayrıca ivmelenmesi de oldukça yüksek

50 KM’yi 4SN, 100 KM’yi 12 saniyede yol alabiliyorsunuz.

Zoe Z.E. Kaç Saatte Şarj Olur?

Şarj süresi karolog rakamlarında 1 saat 15 dakika olarak belirtilse de bu süre hızlı şarj modu. Anlayacağınız bu rakamlara ulaşabilmek için ek masraf yapmanız gerekli. Normal şarj modunda ise Renault Zor ‘yi 2 Saat 15 dakika sürede şarj edebilirsiniz.

Renault ZOE pil kirası ne kadar?

Renault Zor için her hangi bir pil kirası ödemiyorsunuz. Ödediğiniz tek rakam, şarj sonucundaki elektrik faturası. Bu rakamı da kabaca hesap edersek ortalama 40 TL’ye 300 KM yol gittiğinden söz edebiliriz.

Otomobil hakkında aklınıza takılan bir soru varsa, YORUMLAR bölümünden iletirseniz yanıtlamaktan mutluluk duyarız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu