Renault Twizy 2021 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Renault Twizy 2021 senesinde de isminden fazlasıyla söz ettirmeyi başarıyor. Renault elektrikli Araba Fiyatları baz alındığında rakam açısından en masumane olan Twizy, 191.000 TL’lik başlangıç fiyatıyla hayranlarını beliyor.

Elektrikli ulaşımı yeniden tanımlayan bu yeni aracın satışı dışında, Renault Twizy sahibi olma ayrıcalığını yaşayan kullanıcılar, dönem dönem Renault Twizy – Letgo ilanları adı altında onları kiralayarak, meraklı kitlenin bir nebze de otomobili tanımalarına vesile olabiliyorlar.

Kısa bir bilgilendirme yaptığımız Renault Twizy’i biraz daha yakından tanıyalım.

Renault Twizy özellikleri

Renault Twizy özellikleri açısından merak edilen konuların başında yer alır. O küçük tasarımın altında yatan özellikler nelerdir?

  • Renault Twizy %100 elektrikli bir sistemdir. Şarj edersiniz, şarj süresince de kullanırsınız. İçinde dizey ya da benzinli bir motor bulunmuyor. Anlayacağınız benzinliğe gidip de “depoyu fulle” deme şansınız yok.
  • Her hangi bir vites opsiyonunuz bulunmuyor. Bir ileri ve bir de geri vites bulunmakta.
  • İçinde barındırdığı elektrikli motorlar 0’dan 100 KM hıza 12 saniyede ulaşabilirsiniz. Anlayacağınız çok da yavaş bir otomobilci değil.
  • Twizy kaç beygir? O küçük tasarım, (kW/bg) : 13 (17) gücünde. Yani, !/ Beygir ya da 13 KW. İkisi de aynı hesaba geliyor.
  • Twizy kaç kişilik? Konusunda önde bir ve arka da bir koltuk olduğu için, iki kişinin konforlu bir seyahatinden söz edebiliriz.
  • Twizy nerede üretiliyor konusunda, yanıt İspanya olarak karşımıza çıkıyor.
  • Renault Twizzy Kaç KM gider? Belki de onun hakkında merak edilen en büyük soru bu. Toplamda yalnızca 474 KG ağırlığı olan Twizy, kullabımıza bağlı olarak ortalama olarak 100 KM menzile sahiptir. Bu yolu yalnızca 3,5 saat süreyle şarj odluktan sonra kastediyor.
  • Renault twizy boyutlarına geçtiğimizde, tam boyu 2338 MM’dir. Aracın eniyse 1234 MM. Yüksekliği 1454 MM

Özellikleri ve merak edilenler hakkında fikir sahibi edindiğimize göre biraz da fiyat değerlendirmesi yapalım.

Renault Twizy 2021
Renault Twizy 2021 Fiyat Listesi ve Özellikleri

Renault Twizy 2021 ne kadar

Renault Twizy ne kadar konusunda yukarıda kısmen temas etmiştik. Aracın anahtar teslim fiyatı 191.000.   Ödeyeceğiniz bu rakama doğaya yapacağınız katkı da dâhil! Çünkü, Renault Twizy satın alıp kullanmaya başladığınızda dışarıya her hangi bir emisyon yani kirli gaz göndermediği için çevre dostu kullanıcı oluyorsunuz. Ayrıca Renault Kampanyalarını takip ederek, düşük rakamlara sahip olmanın avantajını da yaşayabilirsiniz.

Renault Twizy ehliyet gerekiyor mu?

Renault twizy ehliyet gerekiyor mu? Akılları en çok karıştıran soru oldu. Çünkü, ilk çıktığı dönemlerde otomobil değil; motosiklet kategorisinde yer alıyordu. Dolayısıyla da bu aracı kullanmak için A sınıfı ehliyetinizin olması gerekliydi.Fakat daha sonra yapılan güncellemeler kapsamında otomobil sınıfında yer almaya başlandı. Artık, onu kullanmak için normal araç ehliyeti olan “B” sınıfı yeterli olacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu