Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatları 2021

Renault Periyodik bakım Tablosu

Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatları 2021 yılında hemen her şeye gelen zam gibi, otomotiv yedek parça ve işçilikteki fiyat artışının yüksek oranlarda yaşanmasına neden oldu. Bakım zamanı gelen otomobil kullanıcıları, araçlarının hem güvenliğini sağlamak hem de garantisinin devam edebilmesi için Renault Bakım Paketleri kapsamında otomobilinin bakımını yaptırmak istiyorlar. Tabi, artan rakamlar da Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatları konusunda araştırmalar yapılıp hem bütçe ayırma hem de en uygununu arama çabası içine itiyor.

Peki, Renault Clio Bakım Fiyatları 2021 yılında ne kadar? Renault Clio yağ değişimi kaç km ‘de bir yapılıyor ve hangi bakımda hangi işlemler uygulanıyor. Tüm detayları gelen sorular üzerine sizler için listeledik.

Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatları 2021

Renault Clio Periyodik bakım tablosunu hangi KM’de hangi işlemlerin yapılacağını bilgilendirmek için hazırladık.

Renault Clio ilk bakımda neler yapılır?

Renault Clio aracınızı ilk aldığınızda 1 yıl ya da 20.000 KM hangisi önce dolarsa aracınızı bakıma götürmeniz gerekmektedir. Bakıma girdiğinizde aracınızınız bütün mekanik ve elektronik parçaları kontrol edilirken, yetkili servis tarafından aşağıdaki parçalar rutin oluşarak değiştirilmektedir.

  • Motor yağı
  • Yağ Filtresi
  • Hava filtresi
  • Polen Filtresi
  • Kartel tapa contası

Renault Clio ilk bakım ücreti ne kadar

Yukarıdaki işlemler kapsamında Renault Clio Periyodik Bakım Fiyatı 1320 TL tutmaktadır. Bu rakam üzerinden bayiiler dönem dönem indirim yapabildiği gibi, Renault Satış sonrası kampanyaları kapsamında belirli dönemlerde indirim uygulayabiliyor.

Rakam Clio 5 Modelin benzinli motor seçeneği baz alınarak rakam aktarılmıştır. Zam gelmesi durumunda fiyat güncellemesi yaparak en net ve doğru bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. 60.000 KM ya da 3. Yıl bakımına kadar her yıl aynı işlemler yapılıyor. 60000 Km’de Ateşleme bujileri değiştirilip, arka fren kampanalarının temizlenmesi işlemi yapılırken; 80.000 Km’de Soğutma sıvısı (Antifriz) değiştirilir ve 100.000 Km’de de aksesuar kayışının değişimi eklenir.

Renault Clio benzinli motor seçeneklerinin birçoğunda zincir bulunduğu için Triger değişim periyodu bulunmamaktadır. Renault Clio bakım tablosu, yapılması gereken ve fiyat bilgilendirmesini aktardık. Tüm bular dışında şunu da belirtelim ki yoğunluk nedeniyle mutlaka Randevu almanız gerekiyor. Renault Clio periyodik bakım fiyatları 2021 konusunda merak ettiğiniz ya da sormak istediğiniz sorumları YORUMLAR bölümünde dile getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu